Z wizytą w centrum logistyki Amazon

W dniach 13 oraz 20 stycznia br. uczniowie klas logistycznych 1TLP , 2 TLM , 3 TL wzięli udział w  wycieczce zawodoznawczej  w  Centrum Logistycznym  Amazon w Sadach pod Poznaniem, które prowadzi największy na świecie sklep internetowy

Amazon ma ponad 175 centrów logistyki e-commerce na całym świecie, dzięki temu  może zaoferować szybką wysyłkę do  klientów. Ponad 110 z nich zlokalizowanych jest w Ameryce Północnej, a ponad 40 na terenie całej Europy. Amazon posiada w kraju siedem centrów logistyki (w Sadach k. Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie k. Szczecina, Okmianach k. Bolesławca, Pawlikowicach k. Łodzi oraz Bielanach Wrocławskich, gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biuro Amazon Web Services w Warszawie. Firma zatrudnia ponad 250.000 osób na całym świecie, a w  Polsce Amazon zatrudnia w kraju ponad 16 tys. osób. Jak podaje Amazon, jego inwestycje w Polsce warte są ponad 14 mld zł.

Młodzież naszej szkoły miała okazję dowiedzieć się, w jaki sposób pracownicy firmy kompletują, pakują i dystrybuują produkty  oraz jak wspierają ich w tym najnowocześniejsze technologie.  Potężne magazyny mające powierzchnię 95 tysięcy metrów kwadratowych (13 boisk do piłki nożnej) nazywane centrami logistyki e-commerce ukazał cały proces od początku do końca jak towary pochodzące od producenta trafiają do potencjalnego klienta. Poznaliśmy nowoczesne  innowacje stosowane w magazynach z dziedziny robotyki.

Dzięki tej wizycie uczniowie technikum logistycznego rozszerzyli w praktyce  zakres posiadanej wiedzy na temat działalności firmy logistycznej.