Zespół Szkół w Chocianowie mistrzem województwa dolnośląskiego

Reprezentacja Zespołu Szkół w Chocianowie w halowej piłce nożnej dziewcząt okazała się najlepszą drużyną na Dolnym Śląsku.

W finale wojewódzkim, który rozegrano 22 lutego 2012 w Wałbrzychu, zmierzyli się zwycięzcy czterech stref: Oleśnica (strefa wrocławska), Zgorzelec (strefa jeleniogórska), Świdnica (strefa wałbrzyska), Chocianów (strefa legnicka).

Na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych rywali i łatwych meczy. Jednak nasze dziewczęta jechały na turniej zmotywowane, zdeterminowane i świadome swoich umiejętności. We wszystkich swoich grach wykazywały się zaciętością i nieustępliwością oraz konsekwencją w działaniach taktycznych. I choć żadnej z drużyn nie można było odmówić woli walki do ostatnich sekund rywalizacji, to tylko jedna drużyna zwyciężyła we wszystkich swoich meczach. Drużyną tą był oczywiście Zespół Szkół w Chocianowie.

Choć zwycięstwa nie przychodziły łatwo i kosztowały mnóstwo wysiłku od zawodniczek, to właśnie nasza drużyna dysponowała najbardziej wyrównanym składem, co pozwalało prowadzić rywalizację w wysokim tempie.

Nasz zespół reprezentowały

Magdalena Chrzanowska (4 TH), Aneta Broszkiewicz (3 TB), Marta Kalińska (3 TH), Magdalena Szalkowska, Dominika Witek (2 TTH), Anita Marek, Kinga Urban, Izabela Siekierska, Patrycja Michalska (1 TTL), Patrycja Tomczyszyn, Katarzyna Majed (1 TTH).

Wyniki szczegółowe

Turniej rozgrywany był systemem “każdy z każdym”, mecze rozgrywano w czasie 2 x 8 min.

 X Oleśnica Zgorzelec Chocianów Świdnica Mecze Pkt. Bramki Miejsce
Oleśnica X 0:4 2:4 1:5 3 0 (3:13)-10 IV
Zgorzelec 4:0 X 1:2 0:1 3 3 (5:3)+2 III
Chocianów 4:2 2:1 X 3:2 3 9 (9:5)+4 I
Świdnica 5:1 1:0 2:3 X 3 6 (8:4)+4 II