Zespół Szkół w TVP1

Powiat polkowicki jest wyróżniającym się samorządem pod względem działalności ekologicznej. Świadczy o tym kilkukrotne uzyskanie tytułu Laureata Narodowego Programu Ekologicznego “Przyjaźni Środowisku”. W wyróżnieniach tych jest również wkład Zespołu Szkół w Chocianowie, który dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym, realizuje szeroką działalność edukacji ekologicznej.

Kolejnym przejawem naszej współpracy na rzecz edukacji ekologicznej młodzieży szkolnej oraz lokalnej społeczności jest włączenie Zespołu Szkół do państwowej kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. “Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa”, której bohaterem jest powiat polkowicki.

W ramach kampanii, której głównym obszarem tematycznym będą elektrośmieci, zrealizowanych zostanie kilka materiałów telewizyjnych z udziałem jednostek angażujących się w edukację ekologiczną. Wśród tych jednostek znalazł się też nasz Zespół Szkół. W związku z tym materiał filmowy prezentujący nasze działania będzie częścią materiału ogólnego prezentującego cały powiat.

Emisja programu z naszym udziałem będzie miała miejsce 1 marca 2013 (piątek) w godzinach 6.00-8.00, w ogólnopolskim programie “Kawa czy herbata?” emitowanym przez program pierwszy Telewizji Polskiej (TVP1).

Zachęcamy do oglądania.