Zwycięstwo Przemkowskiego Hufca w Rejonowym Finale Konkursu Wiedzy o Policji “Razem Bezpieczniej”

Dnia 24.11.2014r. po raz XVI odbył się Rejonowy Finał Konkursu  Wiedzy o Policji pn. ” Razem Bezpieczniej” organizowany przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP we Wrocławiu w porozumieniu z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Tym razem jednostki z rejonu legnickiego spotkały się w Górze. 1-13 Hufiec Pracy w Przemkowie reprezentowała drużyna z ZS w Chocianowie wyłoniona w pierwszym etapie konkursu w składzie: Dominik Król, Kacper Kawałko i Izabela Wodopian. Następnie uczestnicy szkolili się pod okiem wychowawcy z 1-13 HP w  Przemkowie pani Marty Dołęga-Sendyk i st. aspirant Darii Solińskiej z KPP w Polkowicach. Szczególne uznania należą się jednak samym uczestnikom, gdyż to przede wszystkim oni pracowali indywidualnie, zapoznając się z obowiązującym na konkursie materiałem.

Finał rejonowy składał się z dwóch części – pisemnej i ustnej. W pierwszej- zawodnicy indywidualnie rozwiązywali testy składające się z pytań zamkniętych, w drugiej natomiast- pracowali zespołowo. Bloki tematyczne konkursu obejmowały materiał z zakresu: wiedzy o policji, procedur postępowania z nieletnimi, prewencji kryminalnej, narkomanii i alkoholizmu oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Informacji do przyswojenia było sporo, ale przygotowania nie poszły na marne, gdyż wróciliśmy do domu z tytułem zwycięzców. Ponadto jeden z uczestników – Kacper Kawałko – po zdobyciu największej liczby punktów w teście pisemnym, otrzymał nagrodę dla najlepszego uczestnika pierwszego etapu.     Zwieńczeniem konkursu był dodatkowo wyjazd do Wrocławia dla zwycięskiej drużyny. Młodzież mogła zwiedzić Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP , komisariat Policji na dworcu PKP, przez co poznali specyfikę pracy policjantów jak również swoich opiekunów z Hufca Pracy. Kolejnym punktem zwiedzania był stadion Wrocław, gdzie zwycięzcy mogli zaglądać w miejsca, w które zwykły kibic nie ma dostępu.

Jesteśmy dumni z naszej jednostki, godnie reprezentowali Zespół Szkół w Chocianowie, Hufiec Pracy w Przemkowie, ale przede wszystkim siebie. Dziękujemy.

Opracowanie:
st. wych. Marta Dołęga-Sendyk