Drzwi Zespołu Szkół w Chocianowie szeroko otwarte!

17 kwietnia 2024r. Dyrektor, pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie mieli okazję przedstawić ofertę edukacyjną placówki, pokazać klimat i specyfikę funkcjonowania tego miejsca zaproszonym ósmoklasistom ze szkól ponadpodstawowych w Chocianowie, Polkowicach, Jędrzychowie, Parchowie, Trzebnicach, Wysokiej oraz Rokitkach.  Z myślą o uczniach ostatnich klas naszej szkoły, imprezę Dnia Otwartego połączono z Targami Pracy oraz Targami edukacyjnymi.

Ponad 200 młodych ludzi ze szkół podstawowych, blisko 200 uczniów ostatnich klas oraz absolwentów naszej szkoły i 24 wystawców – te liczby mówią same za siebie, ponieważ Zespół Szkół w Chocianowie to miejsce z tradycjami, kształcące w zawodach deficytowych na najwyższym poziomie, o czym świadczy Srebrna Tarcza – znak jakości w tegorocznej edycji rankingu PERSPEKTYWY 2024.

Zespół Szkół w Chocianowie to wspólnota, team, którą tworzą nie tylko uczniowie i pracownicy, ale także firmy patronackie, szkoły partnerskie oraz przyjaciele szkoły. Dzięki takiej współpracy krzepnie nasza zbiorowa sprawczość i poczucie dumy z tego,  że tworzymy piękne miejsce rozwoju i pasji.

Oczywiście w tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć naszych szanownych gości:

 • Wicestarosty Powiatu w Polkowicach Pana Jana Wojtowicza
 • Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Pana Tomasza Kulczyńskiego
 • Starszej Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Pani Jolanty Małek-Kot
 • Przewodniczącej Rady Rodziców Zespołu Szkół w Chocianowie Pani Elżbiety Faluty
 • Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach insp. Waldemara Cichockiego
 • Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach bryg. Piotra Woźniakiewicza
 • Dyrektora Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Pana Bartosza Koteckiego
 • Prezesa Zarządu  Sanden Manufacturing Poland Pana Marka Korzeniowskiego
 • Kierownika Wydziału Rekrutacji i Budowania Wizerunku Pracodawcy w KGHM Polska Miedź Pana Marka Wachnika
 • Przedstawiciela Volkswagen Motor Polska Pani Agnieszki Stefanko
 • Przedstawiciela Volkswagen Motor Polska Pana Alana Zimoląga
 • Kierownika Epiroc Polska Pana Kamila Wiśniewskiego
 • Dyrektora Sandvik Polska Pana Wojciecha Partyki
 • Przedstawiciela Brose Sitech Polska Pana Radosława Paduchowicza
 • Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach Pani Agnieszki Woźniak
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie Pani Doroty Kyc
 • Dziekana Uczelni Jana Wyżykowskiego dr Jana Walczaka
 • Komendant Hufca Pracy w Przemkowie Pani Anety Maszczak

Uroczyście i gorąco wszystkich gości w murach naszej szkoły przywitał Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie pan Piotr Machoń. Następnie głos zabrał Wicestarosta Powiatu w Polkowicach Jan Wojtowicz: ”Stale doinwestowujemy placówkę, zarówno wyposażając ją w sprzęt dydaktyczny, jak i realizując remonty czy projekty, odpowiadające dzisiejszym standardom. Zmienił się również wygląd zewnętrzny szkoły. Milionowe inwestycje są realizowane z myślą o kolejnych pokoleniach, które wybiorą naszą szkołę – jedną z najlepszych placówek w regionie”. Nie brakowało pochwał i ciepłych słów uznania pod adresem Szkoły ze strony Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Pana Tomasza Kulczyńskiego, Prezesa Zarządu Sanden Manufacturing Poland Pana Marka Korzeniowskiego, Kierownika Wydziału Rekrutacji i Budowania Wizerunku Pracodawcy w KGHM Polska Miedź Pana Marka Wachnika, Przedstawiciela Volkswagen Motor Polska Pana Alana Zimoląga.

Szkoła na co dzień współpracuje z wieloma przedsiębiorcami, co daje naszym absolwentom gwarancję zatrudnienia po jej ukończeniu w atrakcyjnym miejscu pracy. Swoją ofertę, w ramach Targów Pracy, zaprezentowały dla absolwentów, uczniów oraz gości następujące zakłady pracy:

Firmy Patronackie:

 • KGHM Polska Miedź
 • Volkswagen Motor Polska Polkowice
 • SANDEN Manufacturing Poland
 • EPIROC Polska
 • BROSE Sitech Polska
 • PHU Lubinpex Sp. z o. o.
 • Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Firmy współpracujące

 • Ochotniczy Hufiec Pracy w Przemkowie
 • Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach
 • Wojskowe Centrum Rekrutacji w Głogowie
 • Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej
 • Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy – EURES Europejskie Służby Zatrudnienia
 • Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG Legnica
 • CCC
 • Polska Żegluga Morska
 • VOSS Automotive Polska
 • Sandvik Polska
 • Przedsiębiorstwo Usług Górniczych i Budowlanych – BUD Częstochowa
 • Ekoenergetyka Polska
 • Mobilne Usługi I Szkolenia Barmańskie ,, BAR MAGA “
 • Regionalne Centrum Kultury w Chocianowe

Ofertę edukacyjną przedstawiły również partnerskie szkoły wyższe:

Po uroczystym powitaniu i ognistym pokazie artystycznym w wykonaniu: Julii Sitko, Dominika Klimczaka i przyjaciela naszej szkoły pana Marka Gawrona,  uczniowie klas ósmych mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, zasadami rekrutacji oraz bazą dydaktyczną, a w każdej pracowni na uczniów czekały liczne atrakcje:

 • quizy logistyczne
 • warsztaty barmańskie i baristyczne
 • warsztaty robotyki i druku 3D
 • okulary VR i E-Sport
 • kreatywny samorząd
 • spotkania z naszymi absolwentami z firm patronackich
 • intensywny trening z mistrzynią kickboxingu Ewą Kauch

Słowa, gesty, inspiracje, refleksje – to wszystko w tym Dniu było połączone niewidzialną siecią życzliwości, otwartości, dobroci, wzajemnego szacunku, wreszcie uznania. Każda osoba włożyła swój kamyczek, wysiłek, energię, by nasze spotkanie mogło się odbyć, byśmy je mogli wspólnie przeżyć.

Bardzo dziękujemy Wam, ósmoklasiści,  i Waszym wychowawcom, a także Waszym rodzicom za przybycie do naszej szkoły. Niezmiernie wdzięczni jesteśmy za możliwość wspólnego celebrowania tego wyjątkowego dnia naszym zakładom patronackim oraz partnerskim szkołom wyższym. Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej za włożenie ogromnego trudu w przygotowanie tak wyjątkowego przedsięwzięcia, otwierającego nowe możliwości dla przyszłych adeptów.