Dzień Sportu w Zespole Szkół w Chocianowie

W dniu 26.05.2023 na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Chocianowie odbył się Dzień Sportu. Podczas imprezy uczniowie szkoły mogli rywalizować w imieniu swoich klas w kilku konkurencjach sportowych indywidualnych tj. bieg na 60m, pchnięcie kulą, tor przeszkód w koszykówce, strzał na bramkę do celu oraz w konkurencji drużynowej w przeciąganiu liny.

Dzień Sportu zaszczycili swoją obecnością przedstawiciel KGHM p. Marek Wachnik oraz przedstawiciele klubu Zagłębie Lubin S.A. na czele z Dyrektorem ds. Marketingu p. Marcinem Magdą. Dodatkową atrakcją dla uczestników Dnia Sportu była obecność piłkarza Zagłębia Lubin S.A Luisa Maty, z którym to można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, zdobyć autograf oraz porozmawiać z piłkarzem o jego karierze podejściu do sportu oraz o tym jak wygląda życie zawodowego piłkarza.

Imprezą towarzyszącą rywalizacji uczniów odbył się mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją uczniów a zespołem Gości połączonej nauczycielami Zespołu Szkół w Chocianowie. Drużyna Gości to w/w przedstawiciele firmy KGHM oraz Zagłębia Lubin oraz nauczyciele.

Po przeliczeniu punktacji za udział we wszystkich konkurencjach miejsca na podium zajęły klasy:

1 miejsce – klasa 3A

2 miejsce – klasa 2TTM

3 miejsce – klasa 4TAP

Dodatkowo w trakcie imprezy trwała zbiórka zabawek oraz słodyczy dla dzieci z domów dziecka zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu.