Finał Akcji Mikołajki! Świebodzice 2019

W minioną sobotę odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Świebodzicach , który prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de  Notre Dame.  W domu tym przebywa 60 podopiecznych w różnym wieku, którzy mają różny stopień niepełnosprawności.

Mikołajkowy wyjazd zorganizowany został ramach akcji Mikołajki  przez Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie.  Nasza młodzież przygotowała dla dzieci paczki z prezentami oraz piękny koncert kolęd oraz zajęcia z dogoterapii. Mikołajkowe paczki to nie tylko słodycze i zabawki dla dzieci, ale artykuły codziennego użytku, jak ubrania środki czystości, czy detergenty.

Miłą niespodzianką był także występ artystyczny w wykonaniu dzieci ze Świebodzic.

W tym miejscu organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję niesienia pomocy potrzebującym dzieciom i przyczynili się do podarowania im chwili radości. Podziękowania należą się przede wszystkim uczniom, którzy czują w sobie chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Jednocześnie ucząc się empatii, rozumienia choroby, a także wrażliwości na cierpienie oraz umiejętności dostrzegania  potrzeb drugiego człowieka.

Małgorzata Światłoń- Szydełko