Archiwa kategorii
Kategorie

Wiosenny mecz rewanżowy

Wiosenny mecz rewanżowy – kontynuacja  Akcji charytatywnej Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Tuż przed samymi Świętami Wielkanocnymi odbyła się kolejna szczytna akcja zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu.

Czytaj dalej Wiosenny mecz rewanżowy

Biegniemy Ukraino z Pomocą!

Pod takim właśnie hasłem wolontariusze, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoła włączyli się do akcji zbiórki pieniędzy dla osób poszkodowanych na wojnie w Ukrainie. Organizatorem zbiórki była Fundacja Wolność i Demokracja. Akcję przeprowadzono podczas Wiecu Poparcia dla Ukrainy oraz Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, które odbył się na Placu Wolności w Chocianowie 6 marca 2022r. Podczas kwesty udało się zebrać 1897,50 zł. Naszą akcję przeprowadziliśmy wspólnie z pozostałymi organizatorami tego wydarzenie: Urzędem Miasta i Gminy w Chocianowie, Regionalnym Centrum Kultury w Chocianowie, Chocianowską Parafią oraz lokalnymi Stowarzyszeniami. Czytaj dalej Biegniemy Ukraino z Pomocą!

Challenge dla Luci!

W czwartek 03.03.2022 Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie organizują akcję pod hasłem: CHALLENGE TANECZNY DLA LUCI!

Luca Ikoniak to uczeń klasy 3 TAG, który obecnie walczy z chorobą nowotworową. Nie mogliśmy pozostać obojętni wiedząc, że nasz kolega dzielnie mierzy się z tak nierównym przeciwnikiem, stąd pomysł na organizację nietypowego wyzwania i zaproszenie wszystkich ludzi dobrego serca do przyłączenia się w akcji pomocy dla naszego chorego kolegi. Czytaj dalej Challenge dla Luci!

Szkolny Klub Wolontariatu – Akcja dla Luki

W dniu 17 lutego w naszej szkole odbyła akcja „Pączek dla Luci”. Dzięki uprzejmości Piekarni Kupczyk z Chojnowa, która dostarczyła nam przepyszne pączki dokonaliśmy zbiórki na ten cel. Cała akcja przebiegła z wielkim zaangażowaniem uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły za co z całego serca DZIĘKUJEMY !!!
Na konto dla ratowania zdrowia naszego kolegi wpłynie 1500zł. Czytaj dalej Szkolny Klub Wolontariatu – Akcja dla Luki

Kup pączka!

W Tłusty Czwartek 24.02.2022 zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do zakupu pączków w szczytnym celu za symbolicznego piątaka. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie naszego szkolnego kolegi Luci! Pamiętajmy, że dobro wraca! 

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu
M. Światłoń i A. Malik-Demiańczuk 

Przyłącz się do bezcennej pomocy! – Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół

Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół zaprasza do działania na rzecz potrzebujących wsparcia dzieci naszego Powiatu Polkowickiego:

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza uczniów i nauczycieli naszej szkoły do włączenia się w  akcję pomocy edukacyjnej i opiekuńczej dla dzieci z terenu Powiatu Polkowickiego
– Świadomy wolontariat 2022. Działanie zostało zainicjowane przez  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach.

Przyłącz się do bezcennej pomocy!

Możesz pomóc przy lekcjach, pobawić się, pograć w planszówki. Każda forma kontaktu z Tobą jest bezcenna dla dzieci i młodzieży w rodzinach zastępczych i domach dziecka z powiatu polkowickiego.

Korzyści dla Ciebie, świadomy wolontariat potwierdzony zaświadczeniem, rozwój własnych kompetencji, pożytecznie spędzony czas, nieoceniona wdzięczność dzieci i ich rodziców, opiekunów.

Nie wiesz czy się sprawdzisz, nie szkodzi,  Spróbuj!!!

Wykorzystaj swój potencjał!

Szczegółowych informacji udzielają  opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie p. Agnieszka Malik-Demiańczuk oraz p.M.Światłoń-Szydełko.

 

Zespół Szkół dla WOŚP 2022!!!

Nasza Szkoła włączyła się do gry w ramach 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od początku stycznia w szkole działała puszka stacjonarna WOŚP do której uczniowie oraz pracownicy zbierali środki na tegoroczny cel, którym było wsparcie okulistyki dziecięcej. Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły byli aktywni również 30 stycznia podczas Finału WOŚP. Uczniowie w roli wolontariuszy chocianowskiego Sztabu WOŚP już od samego rana kwestowali z tradycyjnymi puszkami na ulicach naszego Miasta i Gminy. W godzinach przedpołudniowych w naszej hali sportowej przeprowadzono zawody halowej piłki nożnej dla dzieci trenujących w Szkółce Piłkarskiej Champion Chocianów, odbył się także mecz charytatywny pomiędzy drużynami KS STAL Chocianów i reprezentacją Zespołu Szkół w Chocianowie. Swoją cegiełkę dołożyli również nauczyciele naszej szkoły, którzy do późnych godzin wieczornych działali w komisji Chocianowskiego Sztabu WOŚP.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim którzy włączyli się i wsparli działania na rzecz 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dzięki którym chocianowski Sztab mógł zebrać – 25 135,82zł. na leczenie wad wzroku dzieci.

Bożena Wiszniewska
Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie

Piotr Machoń
Szef Sztabu WOŚP w Chocianowie

  Czytaj dalej Zespół Szkół dla WOŚP 2022!!!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem