III Tydzień Walki Z Depresją

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II w Lubinie oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi wraz z partnerem KGHM Polska Miedź S.A zapraszają do obchodów tego dnia poprzez udział w III Tygodniu Walki Z Depresją, w dniach 21- 27 lutego 2022

W ciągu całego życia na depresję choruje 15-18% populacji ogólnej, w Polsce mówimy o 1 mln osób w wieku produkcyjnym Zaburzenia nastroju wśród zgłaszanych w 2020 r. dolegliwości stanowiły łącznie 3,5%, (w tym aż 3% stanowiła depresja), czyli mogą one dotyczyć blisko 1 miliona Polaków w wieku produkcyjnym. Dane te wzmaga dodatkowo pandemia, konieczność izolacji, trwające kwarantanny, wszystko to wpłynęło na zmniejszenie zasobów wsparcia społecznego, a poczucie pustki i osamotnienia przyczynia się do powstawania objawów depresji.

Zachęcamy naszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły do uczestniczenia w szeregu  działań edukacyjnych, profilaktycznych oraz pomocowych jakie proponują organizatorzy przedsięwzięcia. Między innymi skorzystać można z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchania rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego.

 

Tegoroczny III Tydzień Walki z Depresją jest głównie dedykowany wpływowi środowiska pracy na wystąpienie depresji, zatem nie zabraknie rozmów o mobbingu czy wypaleniu zawodowym, ale i też o depresji poporodowej czy przezwyciężaniu trudności życiowych w sytuacji zmagania się ze śmiertelną chorobą dziecka. Dla wszystkich zainteresowanych dostępne będą bezpłatne wywiady oraz wykłady stacjonarne i online o różnorodnej tematyce.

W programie znajdziemy między innymi wykłady na temat mobbingu w miejscu pracy, zachowania równowagi cyfrowej, radzenia sobie z depresją ucznia w szkole, przeciwdziałania rozwodowi. Celem programu jest również  przekazanie wiedzy  o tym jak rozpoznać depresję poporodową i wypalenie zawodowe u siebie lub swoich bliskich i gdzie sięgnąć po pomoc.  Organizatorzy pragną  poznać opinię mieszkańców i poznać skalę występowania obu zjawisk w ich środowisku.

ANKIETA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5X0NF6Wz2VG3r766lPkEbyKn1lDq0-nUvQZifzwNgnVGWgQ/viewform?usp=sf_link

W tym roku dostępnych jest 100 bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, które będą odbywać się stacjonarnie w Lubinie i w Głogowie, a także online.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja odbywa się hybrydowo, jednakże organizatorzy zapewniają, że każdy zarejestrowany otrzyma dostęp do wszystkich nagrań online. Warto się więc zapisać się już dziś, aby być na bieżąco i otrzymać linki do transmisji.

Więcej informacji o programie można uzyskać na stornach

www.kghm.com/depresja

https://www.facebook.com/wdepresjiniejestessam/

www.cfrlubin.pl

Rejestracja:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBT60mlIG7c7bSL62Ds6EqgeSlcY0IhMROPxuhLqlJC1fWCA/viewform?usp=sf_link

Aby skorzystać z darmowych konsultacji należy się zarejestrować:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgdN_njVG4jz-ODDIY3_-H6zkoej3VEBUC0AVSQy60loodog/viewform?usp=sf_link

Rejestracja na konferencję:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBT60mlIG7c7bSL62Ds6EqgeSlcY0IhMROPxuhLqlJC1fWCA/viewform

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem przedsięwzięcia.

III Tydzień Walki z Depresją - Harmonogram (174 pobrania )