Kiermasz używanych podręczników szkolnych

Każdy nowy kalendarz działań biblioteki Zespołu Szkół w Chocianowie rozpoczynamy od kiermaszu używanych podręczników szkolnych, który zawsze cieszy się dużym zainteresowanie. Tak samo było i w tym roku.

12 września 2023 r. na holu obok biblioteki zgromadzili się uczniowie wszystkich klas, jedni sprzedawali, drudzy, nabywali podręczniki szkolne. W wydarzeniu uczestniczyło około 300 uczniów. Jak co roku dzięki uprzejmości nauczycieli-bibliotekarzy istniała też możliwość wcześniejszego pozostawienie podręczników w pomieszczeniu biblioteki, aby nabywcy mogli zapoznać się z ofertą sprzedających.

Czy warto sprzedawać i kupować używane podręczniki szkolne?

Po pierwsze używane podręczniki szkolne są znacznie tańsze od nowych egzemplarzy.
Po drugie kupując podręczniki z drugiej ręki przykładamy cegiełkę do ochrony środowiska.
A po trzecie często w używanych książkach można odszukać zapiski czy notatki na marginesach, co jest bardzo przydatne.