KONFERENCJA „PRZYSZŁOŚĆ I TRANSFORMACJA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO” GŁOGÓW, 12 kwietnia 2024

Międzynarodowa konferencja zorganizowana została w ramach uroczystych obchodów 25-lecie NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Motor Polska Polkowice a poświęcona była wyzwaniom przed jakimi stoją przedstawiciele pracowników w czasie nadchodzących zmian, transformacji i nowych technologii. Wzięli w niej udział przedstawiciele związków zawodowych, sektora automotive, władz lokalnych, nauki, pracowników oraz zarządu Koncernu Volkswagen.

W uroczystościach wzięła udział również delegacja naszej szkoły. W panelu dyskusyjnym pn.:  „Szanse i ryzyka dla transformacji pracowników. Kształtowanie niezbędnych kompetencji wśród młodych pracowników, zawody przyszłości oraz możliwości dopasowania dualnego systemu edukacji do nowych warunków”, uczestniczył Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie pan Piotr Machoń, który wspólnie z Thomas Schmall członek Zarządu VolkswagenGroup i Dyrektor Generalny Volkswagen Group Components, Włodzimierzem Broda Przewodniczącym NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Motor Polska Polkowice, Rafaelem Rokasiewiczem Prezydentem Głogowa, Przemysławem Bożkiem Prezesem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Jakubem Farysiem Prezesem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, starali się znaleźć odpowiedzi na tezę debaty.

Podczas uroczystości nie zabrakło naszej wspaniałej młodzieży, która pod opieką pani Jowity Greń-Janas oraz pana Wojciecha Wróbla, przygotowała niespodziankę dla wszystkich uczestników w postaci stoiska prezentującego ich dokonania z zakresu robotyki oraz umiejętności druku 3D. Nasza grupa odpowiadała również za przyjmowanie i rejestrację wszystkich gości.

W Konferencji uczestniczyli również m.in.: Starosta Polkowicki Kamil Ciupak, dr Anika Stappenbeck członkini Zarządu Volkswagen Group i Dyrektor Działu Kadr Volkswagen Group Components, Dirk Strumpfler Prezes Volkswagen Motor Polska Polkowice, Daniela Cavallo Przewodnicząca Rady Zakładowej Grupy Volkswagen. Dziękujemy za zaproszenie NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Motor Polska Polkowice i życzymy dalszych sukcesów !