MOVE – International Mobility Congress 2024 Targi Poznań Motor Show 2024 4-7.04.2024r.

Było to najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone przyszłości motoryzacji oraz elektromobilności. Kongres zgromadził międzynarodowe grono kilkuset ekspertów i praktyków z sektora e-mobility, kształtujących rozwój zeroemisyjnego i innowacyjnego transportu.

Program Kongresu MOVE wypełniły pogłębione debaty i prelekcje z udziałem przedstawicieli m.in. Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, organizacji branżowych, sektora motoryzacyjnego, paliwowego i energetycznego oraz świata nauki i edukacji.

W Debacie – RoundTabel – „Lifelong learning – innowacje, nauka, edukacja”, podczas której dyskutowano o wsparciu kwalifikacji pracowników jako kluczowego aspektu dla gospodarki. Omówione zostały również problemy i wyzwania związane ze zmianami kompetencji połączonych z transformacją energetyczną i cyfrową, kwalifikacji pracowników w przypadku zmiany pracy w kierunku przemysłu zeroemisyjnego. W tym właśnie panelu wśród prelegentów znalazł się Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie pan Piotr Machoń który miał okazję na prezentację swojego stanowiska w obecności m.in. Wiceministra Rozwoju i Technologii pana Jacka Tomczaka, Wicewojewody Wielkopolskiego pana Jarosława Maciejewskiego, Wiceprezes VW Motor Polska Poznań pani Jolanty Musielak, Przewodniczącego NSZZ Solidarność w VW Motor Polska Poznań pana Piotra Olbrysia.

Dodatkowo, podczas Kongresu,  nasza szkoła mogła wystawić własne stoisko, które jak się później okazało, zrobiło na wielu uczestnikach wielkie wrażenie. Profesjonalny wizerunek i prezentowane urządzenia, ale przede wszystkim kompetencje naszych uczniów – Dawida Kasperskiego, Pawła Tadeuszewskiego i Marcela Rudnickiego, pod czujnym okiem pana Macieja Piotrowskiego, pozwoliły odnotować pełen sukces. Serdeczne słowa podziękowania za pomoc logistyczną oraz finansową kierujemy do Volkswagen Motor Polska Polkowice oraz przedstawicieli firmy pani Agnieszki Stefanko oraz pana Alana Zimoląga, którzy dołożyli wszelkich starań aby nasz wspólny projekt miał prawo powodzenia.