Oddając krew ratujesz życie!

Oddaj krew! Zespół Szkół w Chocianowie, ul. Kolonialna 13; 17 luty 2016; godz. 11:30 - 14:00

Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków.

Oddajesz 450 ml krwi, co stanowi jedynie 8-9% ogólnej objętości krwi krążącej dorosłego człowieka, a twój organizm odtworzy utraconą ilość krwi bardzo szybko. Samo oddanie krwi to zaledwie kilka minut a Twoja krew uratuje niejedno ludzkie życie!
Krew możesz oddać ponownie już za 56 dni.

Zalety bycia honorowym krwiodawcą to m.in. satysfakcja, że moja krew może uratować czyjeś życie i możliwość uzyskania bezpłatnych badań laboratoryjnych (poziom hemoglobiny, grupa krwi, badania wirusologicznego).

Osoby, które chcą otrzymać wyniki badań czynników zakaźnych: WZW B, WZW C, HIV oraz testu kiłowego powinny zgłosić  ten fakt w rejestracji.

Dodatkowe informacje (np. jak przygotować się do oddania krwi) dostępne pod adresem: www.rckik.wroclaw.pl/krwiodawstwo-Jak-przygotowac-sie-do-oddania-krwi-10-3.html

Zapraszamy do udziału!