Ogólnopolski program upowszechniania strzelectwa

Zespół Szkół w Chocianowie przystąpił do ogólnopolskiego programu upowszechniania strzelectwa skierowanego do młodzieży szkolnej. Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży poprzez umożliwienie im udziału w strzeleckich zajęciach sportowych odbywających się na terenie szkoły. Dzięki uprzejmości Akademickiego Związku Sportowego, który realizuje program na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, w dniu 20 grudnia 2023r na terenie szkoły odbyły się pierwsze zajęcia dla naszych uczniów. Młodzież była bardzo zainteresowana tematyką zajęć oraz bardzo chętnie skorzystała z możliwości praktycznych zajęć strzeleckich. Kolejne spotkania, dla następnych grup, odbędą się już po nowym roku. Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Małgorzata Światłoń.