Październik miesiącem Bibliotek Szkolnych

Miesiąc październik od 2008 roku jest ustanowiony jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W tym roku święto to jest obchodzone pod hasłem „Tu mieszka wyobraźnia”.

Biblioteka Zespołu Szkół w Chocianowie włączając się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych za główny cel postawiła rozwijanie czytelnictwa wśród młodzieży między innymi poprzez akcję „Uwolnij książkę -reklamowanie idei ruchu czytelniczego bookcrossing.

Działania biblioteki rozpoczęte w październiku będą kontynuowane w kolejnych miesiącach, jak konkurs plastyczny na projekt utworzenia przyjaznej strefy dla ucznia w sąsiedztwie biblioteki oraz konkurs fotograficzny „Mój Chocianów”.

Zapraszamy do biblioteki i zapoznania się z wystawami: „Książki z dedykacją”, „Chocianów na starych fotografiach”, „Ulubione książki naszych nauczycieli. Planowanym ważnym działaniem będzie również podwójne spotkanie autorskie w szkolnej czytelni z panem Zbigniewem Machoniem, autorem książki pt. „Bolko I Surowy” oraz wydawcą i autorem książek historycznych, panem Marianem Gabrowskim, które odbędzie się 23 października 2023 r.