Postaw moc słowa!

Dnia 18 października 2023 r. szesnastu przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wzięło udział w warsztatach przeprowadzonych przez Akademię Retoryki Igora Zalewskiego, pt. 
“Sztuka skutecznej argumentacji”. Uczniowie ćwiczyli na co kłaść nacisk, by skutecznie przekazywać informacje i robić wrażenie na odbiorcy. Dowiedzieli się o najczęściej popełnianych błędach podczas dyskusji, kiedy próbują przekonać do czegoś innych i jak je unikać. Ponadto, pozyskali wiedzę jakie są sposoby na obronę przed nieuczciwą argumentacją i manipulacją, jak również jakie występują różnice pomiędzy zwykłym – chociaż często bardzo efektownym – gadaniem a argumentacją, której nie da się obalić. 

Nasza młodzież bawiła się świetnie, a jednocześnie nabyli umiejętności niezbędne na każdym etapie funkcjonowania młodego człowieka – od życia towarzyskiego przez działania społeczne aż po pomysł na życie.