Dnia 27 kwietnia w Zespole Szkół odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Technikum. Uczestniczyło  w niej wielu zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniowie klas czwartych. Była to okazja do podziękowań, gratulacji, wspomnień i życzeń dotyczących przyszłości.

Najlepsi absolwenci

W gronie najlepszych absolwentów w tym roku znaleźli się:

Technikum logistyczne

 • Wioletta Mazij – średnia 5,47
 • Aleksandra Czajkowska – średnia 5,23
 • Aneta Socha – średnia 5,13
 • Dawid Przyłucki – średnia 5,03
 • Andżelika Pękalska – średnia 5,00

Technikum mechatroniczne

 • Maciej Gryniuk – średnia 5,16
 • Dominik Róg – średnia 5,12
 • Maciej Hruszowiec – średnia 4,88
 • Mateusz Pawlak – średnia 4,88
 • Wojciech Durkacz – średnia 4,80

Technikum obsługi turystycznej

 • Klaudia Nguyen Van – średnia 5,18
 • Dorota Bień – średnia 4,82
 • Klaudia Kąca – średnia 4,82
 • Paulina Napora – średnia 4,82
 • Anna Bachanek – średnia 4,78
 • Izabela Sadowska – średnia 4,75

Najlepszych 16 abiturientów otrzymało stypendia ufundowane przez Starostę Polkowickiego. Dla uczniów z wysokimi średnimi nagrody ufundowały również firmy: Volkswagen Motor Polska Polkowice, Lubinpex, Interferie, Epiroc, Metal-Work, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz uczelnie: PWSZ w Głogowie,  Uczelnia Jana Wyżykowskiego, PWSZ w Legnicy, MWSLiT we Wrocławiu. Dwóch abiturientów otrzymało nagrodę ufundowaną przez Radną Powiatu Polkowickiego panią Beatę Rolską.

Uczniowie o wysokich średnich i wyróżniający się działalnością na rzecz szkoły otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczyła pani dyrektor Bożena Wiszniewska.

Miłym akcentem uroczystości były podziękowania i listy gratulacyjne skierowane do rodziców uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

Nie zabrakło też retrospekcji – klasowych prezentacji ilustrujących cztery lata z życia klasy. Ta część uroczystości wywołała najwięcej wspomnień i uśmiechów. Natomiast uczniowie klas pierwszych podarowali naszym absolwentom symboliczną podkowę, która świadczy o tym, że każdy jest kowalem własnego losu i już wkrótce sprawi, że wszystkim dopisze szczęście na egzaminie maturalnym.

Na koniec były pamiątkowe zdjęcia i ostatnie już spotkania w klasach z wychowawcami.