Przedsmak Świątecznej Magii

W połowie listopada 2020 roku na terenie naszego województwa ruszyła Akcja „Na poprawę zdrowia i nastroju”. Jest to działanie skierowane do seniorów i ma na celu przede wszystkim wspieranie starszych samotnych osób w tym szczególnym okresie, gdy każdy odczuwa potrzebę bliskości i życzliwości. Do akcji włączyła się nasza szkoła dzięki czemu setkę seniorów z terenu Chocianowa odwiedzili wolontariusze z paczkami przedświątecznymi w których znalazły się m.in. sok, miód, herbata, owoce i słodycze. Jednak największym darem wolontariuszy było ich serce i czas poświęcony na spotkanie z seniorami, a wcześniej na przygotowanie paczek. Każdy z odwiedzonych przyjmował młodzież bardzo ciepło i serdecznie, niejednokrotnie ze łzami radości w oczach. Dla samotnych osób sama pamięć o nich okazała się największym prezentem.

Akcję finansuje Fundacja KGHM Polska Miedź a jaj wolontariusze wspierają również lokalnych organizatorów.

W Chocianowie Akcję przeprowadzili: młodzież Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie wraz z nauczycielami opiekunami, Parafia Wniebowzięcia NMP w Chocianowie, Stowarzyszenie „Imelda” z Chojnowa.

 

Agnieszka Malik-Demiańczuk,
Marta Smyk