Świąteczny Kiermasz Na Rzecz Potrzebujących

Szkolny Klub Wolontariatu prowadzony przez panie E. Kuleszę i Małgorzatę Światłoń- Szydełko zorganizował 5XII świąteczny kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na wsparcie Domu Samotnej Matki w Ścinawie.

Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się już w październiku –  wtedy powstały pierwsze ozdoby świąteczne wykonane z szyszek, brzozy czy kolorowych tkanin. 28 XI odbyły się w szkole dla chętnych uczniów warsztaty, w czasie których wykonywali ozdoby według własnych pomysłów. Dzięki temu powstały oryginalne bombki, świeczniki, stroiki, szydełkowe gwiazdki, które na kiermaszu cieszyły się dużym zainteresowaniem.  W tworzenie świątecznych ozdób włączyli się też nauczyciele, pracownicy szkoły i absolwenci –  p. M. Kulczyk, p. A .Świętoń, p. D. Krowiak, p. M. Wojtkowiak, p. J. Steć, P.Lasek.

Podczas kiermaszu, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas, można było nie tylko kupić świąteczne dekoracje, ale także skosztować wyśmienitych wypieków przygotowanych przez uczniów czy też napić się aromatycznej herbaty  z sokiem malinowym. W godzinach popołudniowych na kiermaszu pojawili się również rodzice. Można powiedzieć, że przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem – udało się zebrać 1605,19 zł      

Wolontariusze nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa – 22 XII będą sprzedawać  swoje ozdoby na  miejskim jarmarku, który będzie na Rynku. Mają nadzieję, że uzyskana dotychczas kwota znacznie wzrośnie.