Sympozjum Olimpijczyków 2023 oraz spotkanie z Prezydentem RP

Dyrektor naszej szkoły pan Piotr Machoń wziął udział w III Sympozjum Olimpijczyków które odbyło się w dniach 7-8 listopada 2023r. w siedzibie PKOl w Warszawie. Sympozjum, pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zorganizowało Towarzystwo Olimpijczyków Polskich. W sympozjum uczestniczyli m.in. Sekretarz Generalny PKOl Marek Pałus, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, przedstawiciele AWF Wrocław, przedstawiciele związków sportowych – Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Koszykówki, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Polski Związek Lekkoatletyki.

Swoją obecnością Sympozjum uświetnili również najwięksi polscy sportowcy, olimpijczycy m.in.: Renata Mauer-Różańska (dwukrotna mistrzyni olimpijska),Tomasz Kucharski (dwukrotny mistrz olimpijski), Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski), Mieczysław Nowicki (wicemistrz olimpijski), Tadeusz Mytnik (wicemistrz olimpijski), Kajetan Broniewski (brązowy medalista olimpijski).

Podczas Sympozjum dyskutowano oraz prezentowano wiele innowacyjnych programów sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży. Przedstawiono również wyniki najnowszych badań dotyczących sprawności fizycznej populacji naszego kraju. Sporo miejsca poświęcono zagadnieniom historii sportu oraz olimpizmu. Niewątpliwymi atrakcjami Sympozjum była możliwość zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Stadionu PGE Narodowego oraz największa niespodzianka dla wszystkich uczestników, jaką był pobyt oraz zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego zakończone spotkaniem z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą, który w krótkim wystąpieniu podziękował zebranym za wkład w rozwój polskiego olimpizmu.