Szlachetne Serca Na Mikołajki

6 grudnia 2011 roku, dziewięć uczennic: Ewelina Dworczyńska, Monika Kochman, Marta Kalińska, Edyta Mielnik, Karolina Pobiedzińska, Justyna Podbaraczyńska, Ewelina Smolec, Magdalena Stankiewicz i Lidia Szklarz z klasy III Technikum Handlowego pod opieką nauczyciela Pana Zdzisława Mazura zorganizowało wyjazd do “Domów Dziecka” w Jaworze i Ścinawie.

Zebrane wcześniej maskotki, słodycze, zabawki zostały zawiezione do “Domu Małego Dziecka” w Jaworze. Wolontariuszki wręczyły zebrane dary i bawiły się z dziećmi, a ich uśmiech na twarzy był dla najpiękniejszym podziękowaniem i na zawsze pozostanie w  sercach. Następnie zespół pojechał do “Domu Dziecka” w Ścinawie, tam Pani przywitała ich bardzo gorąco i dziękowała za zebrane i przywiezione prezenty dla dzieci. Pani, która bardzo ciepło przywitała wolontariuszki zaprosiła wszystkich chętnych do dalszej współpracy. Tam niestety wolontariusze nie mogli poznać dzieci, ani się z nimi pobawić, ponieważ w tym czasie przebywały w szkole.
Uśmiech, przytulanie się, uścisk dłoni, spacerowanie za rękę, bawienie się, a najważniejsze to uśmiechnięte i radosne przez parę chwil serduszko takiego dziecka jest  największym prezentem dla pomagających ludzi w  mikołajkowym dniu. Taka pomoc zawsze się odwdzięczy nawet dwa razy mocniej. Było żal i bardzo smutno wyjeżdżać od tych dzieci. Tego wszystkiego nie da się opisać, po prostu trzeba to przeżyć, a szczególnie wewnętrznie.
Zachęcamy bardzo do wspomagania działalności  szkolnego wolontariatu.

Pamiętajcie, warto pomagać!

Monika Kochman –
wolontariuszka, uczennica klasy III TH
.