Targi Automatica 2023 w Monachium

Nauczyciele przedmiotów mechatronicznych: pani Jowita Greń – Janas oraz pan Maciej Piotrowski na zaproszenie firmy 5sAUTOMATE wraz z Dolnośląskim Klastrem Edukacyjnym wzięli udział w targach Automatica 2023 w Monachium. Zobaczyli najnowsze osiągnięcia techniki i robotyki. Zdobyli nowe kontakty oraz zaznajomili się z ofertą firm specjalizujących się w automatyce. To ważne aby szkoła była na bieżąco z innowacjami i potrafiła z nich skorzystać w nauczaniu zawodowym.

Wrażenie zrobiły ogromne stanowiska FANUCa, MechMind, czy ABB. Najciekawsze były jednak spotkania i rozmowy z przedstawicielami firm, np. Combrion Vision, która korzysta z kamer z modułem AI w celu identyfikacji elementów pobieranych przez manipulator; Visual Components, która opracowała oprogramowanie umożliwiające wprowadzanie modyfikacji stanowiska roboczego w celu udoskonalenia go np. poprzez minimalizację czasu i drogi urządzenia. Modyfikacje te można wprowadzać w systemie wizyjnym 3D a nawet VR; Air Skin – firma tworząca “sztuczną skórę” na maszynie, która poprzez system magnesów “wyczuwa” nacisk i momentalnie zatrzymuje maszynę, aby zapobiec kolizji, czy to z człowiekiem, czy elementami stanowiska roboczego.

Dziękujemy DKE oraz 5sAUTOMATE za zaproszenie na tak ważne i ciekawe wydarzenie!