Warsztaty pt. „Artystyczne możliwości miedzi”

Ósemka uczniów z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach rękodzielniczych pt. „Artystyczne możliwości miedzi”, prowadzonych przez pracownię biżuterii miedzi w Centrum Działań Twórczych
w Lubinie. Pracownia powstała dzięki projektowi MIEDŹ W CENTRUM, realizowanemu przy współpracy z KGHM Polska Miedź S.A., naszego patrona w kształceniu zawodowym, w ramach programu “Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM kluczowy partner kształcenia zawodowego”, przez którego zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w warsztatach.

Dnia 27.10.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie Izabela Makarowska (1 TL), Oliwia Chrzanowska (1 TT), Nikola Kliza (1 TT), Nikola Cudziło (1 TTL), Ewelina Ilczyszyn (1 TTL), Karolina Jaworska (1 TTL), Szymon Ścigajło (4 TA) i Julia Sitko (4 TTL) pod opieką pani Anny Łuczkowiec-Waśko, nauczyciela plastyki Zespołu Szkół w Chocianowie wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych. Warsztaty przeprowadziła pani Anna Adamus-Krawczyk. Zadaniem uczestników było stworzenie zakładki do książki z miedzianej płytki metodą trawienia. Z zadaniem wszyscy poradzili sobie doskonale. Powstały efektowne i oryginalne prace.

Celem warsztatów jest zachęcenie młodzież ze szkół współpracujących z KGHM Polska Miedź S.A.
w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” do artystycznego wykorzystania miedzi, tak, aby obok górników czy hutników w regionie pojawili się rękodzielnicy -pasjonaci tworzący artystyczne przedmioty z metali.