XXIV rejonowy konkurs wiedzy o policji „ Razem Bezpieczniej” z rejonu legnickiego rozstrzygnięty

W dniu 04.11.2022r. po raz XXIV odbył się Rejonowy Finał Konkursu  Wiedzy o policji pn.: „Razem bezpieczniej”, organizowany przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu w porozumieniu z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

W eliminacjach rejonowych udział wzięły reprezentacje : 1-21 HP Jawor, 1-1 HP Legnica, 1-23 HP Polkowice, 1-2 HP Góra oraz 1-13 HP Przemków. Zaproszonych gości przywitała Pani Komendant Hufca Pracy w Przemkowie Aneta Maszczak. Głosów otuchy i zachęcenia do rywalizacji udzielili również Wojewódzka  Komendant Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy Pani Bernadetta Brożyna oraz Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach Inspektor Waldemar Cichocki. Konkurs rozpoczął się po słowach przewodniczącej komisji nadkomisarz Beaty Borowicz, która przedstawiła regulamin. Konkurs składał się z dwóch części  – w pierwszej części młodzież rozwiązywała test z zakresu wiedzy o policji , natomiast druga część dotyczyła przedstawienia prezentacji na temat: „ Czytam, oglądam, czatuję – ale nikogo nie hejtuję”. Jak zwykle młodzież nie zawiodła. Uczestnicy stanęli na wysokości zadania, a prezentacje zachwyciły wszystkich obecnych. Podczas , gdy komisja debatowała nad wynikami konkursu, młodzież wraz z wychowawcami i  zaproszonymi gośćmi mogła wysłuchać prelekcji przygotowanej przez policję z Komendy powiatowej policji w Polkowicach. Uczestnicy mogli również zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem używanym na co dzień przez policję. Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem.3

Po tak bogatym i intensywnym programie przyszedł wreszcie czas na ogłoszenie werdyktu. Nagrody wręczali : Pani Komendant Wojewódzka Bernadetta Brożyna, Pani Komendant Aneta Maszczak , Pan Komendant Powiatowej Policji Inspektor Waldemar Cichocki, przewodnicząca komisji nadkomisarz Beata Borowicz oraz Pani Kierownik kształcenia i wychowania DWK OHP Pani Monika Skrzydło.

1

Najlepiej rozwiązał test pisemny uczestnik HP Góra Filip Miechowicz. I miejsce w konkursie zajęła drużyna z HP Legnica, II miejsce należało do HP Jawor, natomiast III miejsce zdobył HP Przemków reprezentowany przez uczniów: Tobiasza Żymułę i Marcela Grecha z klasy 1BA Branżowej szkoły I stopnia Zespołu Szkół w Chocianowie. Jednak wszystkim uczestnikom należą się gratulacje. Poziom wiedzy młodzieży był bardzo wysoki, nie było tu mowy o braku zaangażowania , czy niewiedzy.

Zarówno zaproszonym gościom, jak i uczestnikom konkursu dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Opracowanie i zdjęcia:
starszy wychowawca Marta Dołęga-Sendyk
1-13 HP Przemków