Category Archives
Kategorie

„Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź w grupie”

Wolontariat i wolontariusze jakie to ważne. Kształtuje postawy młodego społeczeństwa, uczy samodzielności i odpowiedzialności. Zespół Szkół w Chocianowie, Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie wziął udział w Gali Zagłębia Miedziowego „Partnerstwo z NGO to super moce” promując i podkreślając znaczenie wolontariatu oraz ważność współpracy z samorządem oraz instytucjami z rejonu. Starosta Powiatu Polkowickiego Kami Ciupak podkreślił znaczenie działalności szkolnego wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności. Zwrócił również uwagę na istotę współpracy z organizacjami pozarządowymi. Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach zajęła zdanie w istocie współpracy organizacji i instytucji. Wspólnego działania na rzecz dobra rodzin i dzieci w tym uczniów i rodziców naszej szkoły. Pani Gabriela Jednorał reprezentowała naszego partnera praktycznej nauki zawodu KGHM Polska Miedź S.A. pokazując jakie znaczenia dla biznesu ma współpraca w partnerstwie biznes, NGO oraz oświata.
Współpraca niesie korzyści dla wszystkich.
Continue reading „Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź w grupie”

Od kopalin do huty – KGHM bez tajemnic

Wystawa w technologii StereoVision3D gościnnie w ZS Chocianów:

Dzięki uprzejmości firmy KGHM Polska Miedz S.A. przez okres tygodnia (od 9 do 15 grudnia 2022 r.) na parterze, w holu Zespołu Szkół w Chocianowie można było obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Marka Saenderskiego -największego na świecie twórcy projektów artystycznych w zakresie trójwymiarowej fotografii i sztuki stereo-vision. Continue reading Od kopalin do huty – KGHM bez tajemnic

13 grudnia – rocznica stanu wojennego

Stan wojenny należy  do najbardziej dramatycznych, a zarazem kontrowersyjnych wydarzeń  w powojennej historii Polski.

13 grudnia 2022 roku minęła 41 rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r., nie czekając nawet na formalne uchwalenie przez Radę Państwa dekretu o stanie wojennym, grupy funkcjonariuszy milicji i Służby Bezpieczeństwa zaczęły zajmować siedziby regionalnych struktur „Solidarności” oraz zatrzymywać działaczy Związku. Większość Polaków dowiedziała się o wprowadzeniu stanu wojennego z radiowo-telewizyjnego wystąpienia premiera rządu oraz ministra obrony narodowej (i jednocześnie szefa rządzącej polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej) generała Wojciecha Jaruzelskiego. Wśród internowanych 13 grudnia 1981 roku znalazła się większość przywódców „Solidarności’, z jej przewodniczącym,  Lechem Wałęsą, na czele. Continue reading 13 grudnia – rocznica stanu wojennego

Hej kolęda, kolęda…

Święta Bożego Narodzenia, to chyba najbardziej wyczekiwany przez wszystkich czas w roku. Niesie ze sobą obietnicę czegoś magicznego, dobrego, dającego nadzieję. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. To czas bardzo rodzinny. Każdy z nas pamięta te chwile, gdy wraz z rodzicami lub dziadkami czekał  na Pierwszą Gwiazdkę, by zasiąść do Wigilijnego Stołu.

Continue reading Hej kolęda, kolęda…

Otworzyło się kolejne okno na Świat dla Chocianowa

Dnia 6 grudnia 2022r. miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Miasta i Gminy Chocianów ostatnich dwóch dekad. Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Minister Andrzej Bittel, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, Starosta Polkowicki Kamil Ciupak, Wicestarosta Polkowicki Jan Wojtowicz, Prezydent Lubina Robert Raczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski, a także Posłowie na Sejm RP, radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych, wśród gości nie zabrakło też dyrektora naszej szkoły Piotra Machonia, dokładnie o godzinie 12.00 wjechali do Chocianowa pociągiem Kolei Dolnośląskich, i tym samym po 22 latach przywrócone zostało połączenie kolejowe z naszym miastem.

Continue reading Otworzyło się kolejne okno na Świat dla Chocianowa

Za nami antydepresyjny tydzień kolorów

Miniony tydzień upłynął nam na udziale w niezwykle optymistycznej akcji wewnątrzszkolnej pod hasłem „Antydepresyjny kolorowy tydzień”. Organizatorami były opiekunki SU. Jej celem były: rozwijanie umiejętności dobrej zabawy, nabieranie dystansu do siebie i innych, ale przede wszystkim nauka tolerancji oraz niwelowanie działania stresu, który u każdego pojawia się z różnych przyczyn. Continue reading Za nami antydepresyjny tydzień kolorów

Ciężka Praca Się Opłaca!!!

Być specjalistą w jednej dziedzinie to sukces, ale w kilku, to już prawdziwa sztuka. Mateusz Kulesza z klasy 3 TA umiał połączyć i poznać doskonale matematykę, ekonomię i przedsiębiorczość, by przystąpić do I Powiatowego Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego. I go wygrać!

Continue reading Ciężka Praca Się Opłaca!!!

Światowy Dzień Walki AIDS- Szkolny konkurs wiedzy i jego wyniki

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole działania ukierunkowane na  zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz profilaktykę w tym zakresie. Celem szkolnej akcji było także wykazanie się solidarnością w stosunku do osób, które są dotknięte tą chorobą. Na holu szkolnym została przygotowana gazetka zawierająca materiały edukacyjno-profilaktyczne dotyczące problematyki HIV/AIDS. Continue reading Światowy Dzień Walki AIDS- Szkolny konkurs wiedzy i jego wyniki

Mechatronicy na Konkursie ELEKTRON

Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych technikum mechatronicznego w dniu 25.11.2022r. brali udział w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON. Łącznie 20 uczniów i jedna uczennica zmierzyli się z zadaniami konkursowymi. Organizatorem konkursu jest Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej.
ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki.

Continue reading Mechatronicy na Konkursie ELEKTRON

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem