„Mikołajki jak z bajki”

W dniu wczorajszym (22.11.2023) nasza szkoła włączyła się do akcji charytatywnej pn. „Mikołajki jak z bajki”, której głównym organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach. Celem działania było zebranie słodyczy dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej oraz zachęcanie młodzieży do pomocy i wspierania wszystkich którzy tego potrzebują.

W ramach szkolnej imprezy zorganizowane zostały dwa mecze sportowe.

Pierwszy w piłkę siatkową, pomiędzy nauczycielami wspieranymi przez przyjaciół szkoły a drużyną uczniów. W trakcie meczu odbył się pokaz tańca w wykonani szkolnej grupy tanecznej oraz konkurs zagrywki do celu z udziałem uczestników imprezy wyłonionych przez maskotkę Klubu Sportowego Stal Chocianów. Mecz zorganizowali uczniowie którzy biorą udział w programie Młodzieżowy Organizator Sportowy, natomiast sędziowali uczniowie którzy są w programie Młodzieżowy Sędzia Sportowy. Na zakończenie rywalizacji z „przymrużeniem oka” odtańczono taniec Belgijski w którym udział wzięli zarówno, licznie zebrani w hali sportowej, kibice jak też zaproszeni goście.

Drugi w halową piłkę nożną pomiędzy uczniami a rodzicami (Robert Kruk, Bartosz Sambor, Dominik Jaskólski, Mariusz Jach, Dariusz Kasprzyszak, Grzegorz Grzelka), który sędziowali zaprzyjaźnieni ze szkołą sędziowie panowie Antoni Krystek i Bogdan Kałuża.

Na zakończenie wszystkich zmagań sportowych Dyrektor Szkoły pan Piotr Machoń wręczył drużynom pamiątkowe dyplomy.

            Oba spotkania poprzedził występ artystyczny naszych utalentowanych uczniów, Marcina Kosiora oraz Piotra Faluty, którzy zaprezentowali swoje umiejętności gry na saksofonie.

            Podkreślić należy że impreza była zabezpieczona przez wykwalifikowaną opiekę medyczną.

Dzięki uprzejmości Spółdzielni Socjalnej S.M.A.R.T dobrze zorganizowany catering podkreślił charakter imprezy i zapewnił jej wyjątkową atmosferę.

            Swoją obecnością zaszczycili oraz wspierali nas:

pani Elżbieta Faluta – Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Chocianowie,

pani Agnieszka Woźniak – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach

pan Marek Korzeniowski – Prezes Zarządu, Sanden Manufacturing Poland

pan Zbigniew Miedziński – Dyrektor ds. Personalnych i Administracyjnych, Sanden Manufacturing Poland

pan Dominik Jaskólski – Kierownik SP Smulders Chocianów, Prezes K.S. Stal Chocianów 

kpt. Jacek Sasiela – Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach

Serdeczne podziękowania za wsparcie i przekazanie słodyczy składamy:

Sanden Manufacturing Poland, SP Smulders Chocianów, Rada Rodziców Zespołu Szkół w Chocianowie, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach, uczniom, rodzicom oraz pracownikom Zespołu Szkół w Chocianowie.

Małgorzata Światłoń

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu