Utalentowani humaniści naszej szkoły

Uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Polska – Węgry. Historia przyjaźni”. Organizatorami konkursu byli: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, Instytut Współpracy Polsko – Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Głównym celem konkursu było uhonorowanie przyjaźni pomiędzy narodami, które łączy ponad 1000 lat historii opartej ma wzajemnym braterstwie.

            Zgodnie z harmonogramem konkursu składał się on z dwóch etapów. Pierwszy etap odbył się w naszej szkole i zakończył się zakwalifikowaniem dwóch uczniów do etapu wojewódzkiego (finałowego). We Wrocławiu naszą szkołę reprezentowali: Dawid Kasperski z klasy  2 technikum mechatronicznego oraz Jakub Masal z klasy 3 technikum mechatronicznego.

Ogólnopolska Komisja Konkursowa przyznała  tytuł laureata Jakubowi Masalowi. Dzięki temu sukcesowi mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej gali finałowej, która odbyła się Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie, dnia 24 maja 2023r. Nasz laureat otrzymał dyplom, nagrody rzeczowe i nagrodę pieniężną.

Jesteśmy bardzo dumni z Jakuba, tym bardziej, że był to pierwszy tak wysoko uznany sukces z obszaru wiedzy humanistycznej w historii naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nie ostatni. Czekamy na dalsze sukcesy w przyszłej edycji konkursu  już za rok.

Aneta Ogrodnik